Životní a úrazové pojištění 2. díl

Životní a úrazové pojištění 2. díl

V minulém článku (1. díl zde) jsme si řekli něco o tom, co to životní a úrazové pojištění je. Dnes si ukážeme, k čemu přesně jednotlivá pojištění slouží, a kdy je nejvhodnější o nich začít uvažovat. Přece jen se ne každý v těchto pojmech vyzná, a proto by bylo žádoucí, abyste si následující článek pořádně přečetli.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění vás standardně pojistí proti následkům úrazu, ale také za vás zaplatí případné léčebné výlohy. Ty se mohou v některých případech vyšplhat na vysoké částky, které byste sami ze své kapsy těžko dolovaly. Proto se vždy ujistěte, že jsou v pojištění léčebné výlohy započítány.

Samozřejmostí je, že pojišťovna za vás zaplatí také případnou hospitalizaci, ty lepší úrazová pojištění zase klientům vyplácejí peníze denně za hospitalizaci tak, aby byla vaše rodina zabezpečená. Je třeba ale mít na paměti, že všechny tyto „výhody“ získáte skutečně pouze v případě úrazu, nikoli v případě onemocnění.

Úrazové pojištění je oproti životnímu pojištění levnější. Měsíčně můžete za úrazové pojištění zaplatit pár stovek, které vám ale mohou velmi pomoci, až budete skutečně potřebovat. Je rozhodně lepší si úrazové pojištění zaplatit, může pro vás být velmi výhodné.

Životní pojištění

Životní pojištění klientům nabídne kompletní ochranu všech životních rizik, která mohou nastat. Životní pojištění se zpravidla sjednává pro případ náhlé smrti, a to z jakýchkoli důvodů. Abyste zabezpečili svoji rodinu v případě takové tragédie, je životní pojištění tím pravým.

Pokud si zařídíte kapitálové životní pojištění, máte dokonce možnost si toto pojištění odečítat z daní, což je především pro podnikatele velmi výhodné.

Oproti úrazovému pojištění, je to životní dražší. Zaplatíte za něj zhruba pětkrát více, než za úrazové, pokud budete chtít pokrýt i jiné okolnosti, může se cena celkového pojištění vyšplhat na poměrně vysoké částky, které ale stojí za to.

Doufáme, že jsme vám v těchto pojmech udělali dostatečně jasno, abyste se mohli rozhodnout a zvážit, zda si tato pojištění sjednáte.

 

Půjčky ještě dnes mohou kolikrát zachránit celý den. Vyzkoušejte naší online půjčku.

Další články