Jak ušetřit při nákupu automobilu?

Jak ušetřit při nákupu automobilu?

Češi někdy nakupují dosti impulzivně, a nejinak tomu není ani v rámci výběru automobilů. Jak můžete snadno ušetřit při výběru vozu, a neplatit zbytečně více, než byste měli? Na to se podíváme v tomto článku. Tak čtěte pozorně, ať vám žádná informace neunikne.

Na bezpečnosti se nešetří

Když už budete kupovat nové auto, rozhodně se zaměřte na bezpečnost. V případě nových vozů se vyplatí připlatit si za bezpečnost, a to především proto, že ochráníte nejen sebe, ale také vaše blízké. Pokud ale budete kupovat ojeté auto, měli byste si ověřit, zda auto nebylo bourané, nebo zda nemá stočený tachometr. Za prvé ochráníte sebe, a za druhé se vyhnete dalším investicím v podobě zbytečných nákladů na opravu a servis. Doporučuje se proto vzít si s sebou do autobazaru nejlépe zkušeného mechanika, který vám poradí, případně upozorní na některá úskalí, která by automobil mohl skrývat.

Pneumatiky

Tato rada bude platit především pro ty z vás, kteří budou kupovat vůz ojetý. Nejrůznější autobazary totiž na ojetých autech nechávají také velmi často ojeté pneumatiky, případně před zimní sezonou rádi prodávají ojeté vozy stále s letními pneumatikami. Když si předem zkontrolujete pneumatiky, případně vyjednáte s prodejcem pneumatiky jako dárek k nákupu (či za nějakou slevu), ušetříte tím několik tisíc i desetitisíc, které by mohly lépe posloužit v rodinném rozpočtu.

Povinná výbava

Některé autosalony či bazary nabízejí k novým vozům povinnou výbavu zdarma. Díky těmto akcím budete mít jistotu, že máte povinnou výbavu v pořádku a navíc modernizovanou. A tím ušetříte hned z několika důvodů. Tím prvním je úspora za pořízení samotné nové povinné výbavy. Tím druhým je opět úspora, tentokráte ale na pokutách. Pokud policie zjistí, že nemáte v pořádku povinnou výbavu, může udělit pokutu, což by mohl být další zásah do vašeho rozpočtu.

Doufáme, že si z těchto rad vezmete ponaučení! Těšíme se na vás u druhého dílu rad, jak ušetřit při nákupu automobilu.

 

Potřebujete malou půjčku? Nebo hledáte velkou půjčku na auto bez doložení příjmu a bez registru?


Další články