Jak ušetřit při nákupu automobilu II?

Jak ušetřit při nákupu automobilu II?

Přesně, jako jsme slíbili, přinášíme vám pokračování článku jak ušetřit při nákupu automobilu. V prvním článku jsme se věnovali především bezpečnostním prvkům, ojetým pneumatikám a samozřejmě povinné výbavě. Nyní si pojďme ukázat další tipy, jak ušetřit.

Pro koho

Důležitou otázku, kterou byste si měli před pořízením nového automobilu položit je fakt, pro koho bude automobil určený. Je jasné, že jiné auto budete vybírat pro muže, jiné pro ženu. Stejně tak bude záležet na tom, jak zkušený řidič je. Hloupost je, kupovat pro vysokého muže auto s minimem prostoru. Užitek bude nulový, a stejně se auto brzy prodá a koupí se větší a pohodlnější.

Rozhodně byste si také měli stanovit, zda se bude jednat o auto pro rodinu, nebo to bude pro pracovní účely. Jako rodinné auto se proto nevyplatí kupovat užitkový vůz, i když může být třeba levnější než rodinné combi.

Spotřeba

Dalším důležitým parametrem, na který byste měli brát zřetel je spotřeba vozu. Důkladně si rozmyslete, jestli se vám vyplatí benzínový nebo naftový motor. I v motorizaci můžete ušetřit několik desítek tisíc korun. I během provozu pak šetříte další peníze, což jistě oceníte.

Pokud bude automobil relativně levný, ale jeho spotřeba bude enormní, z ekonomického hlediska se vám takové auto rozhodně nevyplatí. Raději zvolit ideální kompromis. Nesmíte zapomínat, že s koupí auta začínají další finance, třeba právě z oblasti pohonných hmot. Čím dál více lidé dávají přednosti hybridním vozům, což může opět šetřit náklady na pohonné hmoty. V některých zemích dokonce lidé, kteří si pořídí hybridní vůz, dostanou od státu slevu na tento nový automobil.

Délka záruky

Na co byste měli při výběru vozu dávat pozor, je délka záruky. Některé automobilky nabízejí skutečně zajímavou délku záruky, během které máte servis a další základní služby prakticky zdarma. Díky tomu máte možnost ušetřit další peníze na případných opravách.

Netřeba zmiňovat, že byste si měli vybrat také vhodné povinné ručení a pojištění vozu. Udělejte si proto představu o tom, co které společnosti nabízejí. Ušetříte tím spoustu času, ale také spoustu peněz, které najdou určitě lepší využití.

 

Půjčka bez registru, stačí vyplnit krátkou nezávaznou online žádost. Potřebujete půjčku na auto? Využijte půjčku od XXLcredit.cz
Jak ušetřit při nákupu automobilu II?
4.8 (96.67%) 12 hlasů

Další články