Společný účet

Společný účet

Máte se svým partnerem společný účet? Ze začátku se to může jevit jako idylka, později ale mohou přijít problémy, se kterými jste nepočítali. Jaké problémy se často objevují, a čemu byste se měli vyhýbat v případě, že máte společný bankovní účet se svým partnerem?

Nemáte žádné úspory

Jedním z největších problémů je absence úspor. Nesmíte si říkat, „my jsme v pohodě“. To se může rychle zvrtnout, a vy můžete být ve finanční tísni. Proto se rozhodně vyplatí nějaké ty rezervy mít. Ideální je říct si „mysleme i na budoucnost“. Proto si nějaké finanční rezervy udělejte. Ideální je mít na nějakém svém účtu alespoň pětinásobek vašich běžných měsíčních výdajů. Uvidíte, že v případě potřeby se vám úspory budou hodit.

sms půjčka ihned úplně každému
sms půjčka ihned úplně každému

Špatné investice

Velmi častou chybou na společných účtech bývá fakt, že se z nich provádí nesmyslné investice. O nich byste si měli společně promluvit. Nejhorší je, pokud se jeden rozhodne a bez vědomí partnera peníze investuje. Hledejte proto společný kompromis, a najděte nejideálnější investici. Zároveň byste si měli stanovit, jakou částku můžete v případě nevýhodné investice postrádat.

Dohled nad financemi

Partneři se občas neshodnou na tom, za co a kolik utrácet. Ve výsledku z toho může být hádka „ty utrácíš, zatímco já šetřím“. Je ale velmi častým jevem, že každý utrácí za to své, ve výsledku pak utratíte prakticky to stejné, ale jeden druhého přesto nepochopíte. Proto byste si měli v klidu sednout, a nad tímto společným rozpočtem společně zauvažovat.

Utajené výdaje

Velmi nebezpečné jsou utajované výdaje. Mohou se z nich vyklubat velmi nepříjemné finanční problémy, které mohou přerůst v něco horšího. Pokud máte společný účet, jste finančně zodpovědní také za svého partnera. Výdaje proto neutajujte. Velkým nebezpečím může být jednoznačně hazard, ale také neuvážené půjčky, které mohou váš společný účet, ale také vztah zruinovat!

Dopouštíte se některých chyb i vy? Pokud ano, vezmete si nějaké z těchto rad k srdci tak, aby vaše společné financování bylo lepší?

sms půjčka ihned úplně každému do 15 minut i o víkendu. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost.

Další články