Půjčka nejlevnější

Půjčka nejlevnější

Zná to skoro každý, kdo si někdy půjčoval peníze. Půjčka, kterou jste si vybrali, a která vám vyhovovala jak svojí výší, tak i délkou splácení, je zbytečně předražená, a vy tak museli hledat dál. Půjčka nejlevnější není vždy úplně snadno dohledatelná, takže to někdy chce pevné nervy při brouzdání internetem, abyste mohli nalézt takovou půjčku, která vám bude vyhovovat také svojí ceny, tedy nejrůznějšími úroky.

Z čeho se skládá půjčka

Možná, že jste nikdy nepřemýšleli nad tím, z čeho se vlastně skládá taková půjčka. To, co splácíte, zpravidla představuje půjčenou část peněz, a k tomu nějaké úroky, které jsou pak započítány do celkového „balíčku“. Půjčka nelevnější by tak měla mít jeden z nejmenších úroků, případně úrok nulový. Takový typ půjček je poměrně běžný v případě, že si klient onu půjčku bere u dané společnosti poprvé. Finanční společnosti se tak snaží zákazníkům vyjít vstříc, a nabízejí jim bezúročné půjčky, nebo půjčky s minimálním úrokem.

Půjčka nejlevnější
Půjčka nejlevnější

Úrok není vše

Dávejte si ale při zřizování půjček pozor. Úrok není vše, a tak i na relativně malém úroku můžete poměrně snadno tratit, a platit zbytečně drahou půjčku. Hlavním faktorem spotřebitelských úvěrů (tedy i půjček) je tzv. RPSN. Co to je a k čemu slouží?

RPSN je zkratka pro roční procentuální sazbu nákladů. Díky číslu RPSN které se, jak z názvu vyplývá, udává v procentech, můžete vyhodnotit výhodnost takovéto půjčky. Číslo, které reprezentuje RPSN se dá přeložit jako procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit. V RPSN je pak započítáno úplně vše. Poplatky za nejrůznější smlouvy, poplatky za případné vedení účtu. Samozřejmostí je také započítaná akontace, v některých případech pak také pojištění apod. Pokud si tedy budete brát novou půjčku, dejte si pozor, aby bylo RPSN co nejnižší. Půjčka nejlevnější znamená nejnižší RPSN.

Nezávazná žádost, až 4500 Kč bez registru.
Nezávazná žádost, až 4500 Kč bez registru.

Další články