Proč přicházíme o peníze

Proč přicházíme o peníze

Proč přicházíme o peníze? Divili byste se, o kolik peněz můžete přicházet jen tím, že se bojíme udělat určité změny v našem finančním životě. Jednat se může o poměrně velké částky. Přitom jejich úspora neznamená rapidní omezení finančních výdajů. Stačí jen pár kroků, a můžete zachránit velkou část svých peněz. Jak na to?

Nevhodné spoření

Velmi častou finanční chybou je, že vkládáme peníze na spořící účet. Ano, můžete si sice říct, kde je chyba? Vždyť tam mám super úrok. On totiž ten úrok až tak super není. Mnohem výhodnější je z pohledu zisku termínovaný vklad. Zde získáte mnohem lepší zúročení, které se vám může opravdu vyplatit. Zase se ale nedoporučuje vkládat sem všechny peníze. Je potřeba si nechat nějakou rezervu. Tu můžete vložit třeba na spořící účet, odkud si jej můžete v případě potřeby bez problémů ihned stáhnout.

Výstupní poplatky

Když zakládáte nějaké to spoření, zajisté si předem zjistíte, kolik stojí nějaké vstupní poplatky. Spousty bank samozřejmě lákají své klienty na nulové vstupní podmínky. To se může jevit jako skvělá příležitost. Problém ovšem nastane v případě, že si budete chtít peníze předčasně vybrat. V takovém případě mohou banky sáhnout po poplatku za předčasný výběr peněz, a to nemusí být zrovna nejlevnější poplatek.

nebankovní půjčky praha
nebankovní půjčky Praha

Přečerpání účtu

Pokud máte zřízený kontokorent, nebo můžete na svém účtu jít do mínusu. Měli byste si ale rozhodně zjistit, co vás bude přechod vašeho účtu do mínusu nebo kontokorent vlastně stát. Často se stává, že na poplatcích zaplatíte nemalé částky zcela zbytečně.

Stejný finanční produkt

Velké finanční ztráty mohou nastat také v případě, že máte stále stejný finanční produkt již řadu let. Život se mění, a je tak potřeba revitalizovat také své finanční produkty. U některých jsou dnes třeba vysoké poplatky, jinde zase máte nižší finanční výnosnost. Měli byste proto čas od času zauvažovat, jestli se vám ten který finanční produkt vyplatí.

RPSN

RPSN, zkratka, která se objevuje velmi často u půjček. A klienti tuto zkratku velmi často ignorují. Ale právě ona vás může zachránit před nesmyslným placením. Jak? Klienti často řeší půjčku podle výše úroků. To ale není dobré porovnání. V RPSN jsou započítané také všechny poplatky, které si banka zaúčtuje. Díky tomu tak budete mít mnohem lepší přehled o tom, kolik reálně budete potřebovat. Proto je vždy lepší vybírat si takovou půjčku, která má nižší RPSN.

Pojistka

Lidé si často myslí, že ušetří na svých pojištěních. Pojistka, za kterou platíte málo, ale často nepokrývá všechna rizika, a je tak velmi pravděpodobné, že ta levnější pojistka se vám ve finále velmi prodraží. Když ale budete sjednávat dražší pojistku, měli byste se ujistit, že nemá žádné extra výjimky, které by vás mohli ve finále stát mnohem větší peníze.

Kreditní karta

Kreditní karta může být dobrým sluhou, ale velmi zlým pánem. Kreditka vám totiž umožní půjčit si peníze zcela zadarmo. Zkrátka platíte, na kreditce se dostanete do mínusu, a ten pak doplatíte. Problém ale nastává v případě, že překročíte bezúročnou lhůtu. Během ní totiž nemusíte platit žádné poplatky. Pokud tuto lhůtu ale překročíte, úroky budou velmi vysoké, a vy tak znovu utratíte peníze zcela zbytečně.

Změna banky

Spousta klientů má v dnešní době nevyhovující účet u banky. Tu ale nechce měnit, protože se bojí toho, že bude třeba velkého papírování a dalších věcí. To už ale dávno neplatí. Nová banka za vás vše vyřídí, a vy tak do staré banky vůbec nemusíte. Díky tomu můžete získat levnější běžný účet, nebo třeba jiné služby, které vaše stávající banky má příliš předražené.

Nebankovní půjčky Praha. Půjčka do 15 minut bez doložení příjmů. Stačí vyplnit nezávaznou žádost a ihned získáte nezávaznou nabídku.
Proč přicházíme o peníze
4.8 (96.67%) 6 hlasů

Další články