Přivýdělek – Prodej věcí na internetu

Přivýdělek – Prodej věcí na internetu

Máte doma nepotřebné věci, které se válejí v úložných prostorech a jen vám zabírají místo? Pak můžete tyto věci pohodlně prodat přes internet. Vyděláte si tak malý obnos peněz, a ještě uvolníte místo u vás doma.

Věnujte starým věcem svůj čas

Abyste věci mohli na internetu úspěšně prodat, rozhodně jim věnujte dostatek času. Čeká vás totiž mnoho úkolů, které musíte udělat před tím, než věc úspěšně prodáte.

První krok, který musíte bezpodmínečně udělat, je pořádné vyčištění. Věc, kterou chcete prodat, důkladně vyčistěte, aby vypadala jako nová. Přece ani vy byste si nekoupili něco, co už od pohledu vypadá značně zanedbaně. Pak vás čeká nafocení fotek tak, abyste mohli věc inzerovat. Je vhodné si na focení vybrat neutrální pozadí. Tedy nějakou bílou zeď, nebo podlahu. Určitě doporučujeme věci nafotit z vícero úhlů. Tím docílíte větší důvěryhodnosti. Pokud věc nafotíte pouze z jednoho úhlu, kupující by mohl nabít dojmu, že věc je třeba z boku nějak poškozená. Pokud na věci nějaké vady skutečně jsou, měli byste o tom napsat v detailu, předejdete tak případným nepříjemnostem.

Než umístíte nabídku na internet, rozhodně byste si měli udělat svůj průzkum o tom, za kolik se takové věci na internetu obvykle prodávají. Samozřejmě, že můžete zvolit ze začátku vyšší cenu, a pak ji postupně snižovat. Te vše záleží na vás.

Kde prodávat?

V dnešní době existuje nepřeberné množství nejrůznějších portálů, na kterých můžete své staré a nepotřebné věci prodávat. Některé fungují jako aukce, jiné jako internetový bazar. Než začnete prodávat, měli byste si o těchto webech najít nějaké recenze, a rozhodně byste se měli seznámit s jeho fungováním.

Vedle klasických webových bazarů už dnes existují také nejrůznější aplikace pro mobilní telefony, kde můžete věci snadno nafotit, napsat krátký popis a prodávat. Většina těchto aplikací je velmi spolehlivých, takže se nemusíte obávat nějakých podrazů.

Co vy? Máte zkušenosti s prodejem starých věcí na internetu, nebo se teprve hodláte do prodeje pustit?

Potřebujete peníze ještě dnes? Půjčka online Vám pomůže a peníze získáte do 15 minut. Nevěříte? Stačí vyplnit krátkou nezávaznou žádost.

Další články