Jak na pracovní pohovor 2. díl

Jak na pracovní pohovor 2. díl

Přinášíme vám druhý článek na téma „Jak na pracovní pohovor“. 1. díl naleznete zde. Pojďme si tedy ukázat další fígle, které vám mohou pomoci získat vytouženou pracovní pozici.

Vhodné oblečení

Tento odstavec by měl být snad samozřejmostí, přesto ale musíte vhodné oblečení připomenout. Není nic horšího, než když na pohovor přijdete ve starých teplácích, nebo roztrhaných riflích. Věnujte svému zevnějšku v den pohovoru patřičnou péči. Upravte se, oblečte si to nejlepší, co máte. Ideálně nějaké sako, pro dámy pak šaty či sváteční sukně. První, co personalisté uvidí, bude právě vaše oblečení, proč tedy pokazit hned první dojem?

Poznámky i nápoj

Na pohovor se musíte vybavit tak, aby vás skutečně nic nepřekvapilo. Úplným základem je tužka a papír tak, abyste si mohli poznamenat všechny poznámky, které budou důležité. Není neobvyklé, že vyplňujete formuláře a další důležité „papíry“. Je proto vhodné mít s sebou vlastní propisku, abyste se nedopustili faux pas hned na prvním setkání.

Stejně tak spousta personalistů radí, abyste neodmítli nápoj, který vám na pohovoru nabídnou. Zpravidla to bude nějaký horký nápoj jako třeba káva či čaj, nebo vodu. Někdy se můžete setkat s minerální vodou či džusem. To ale není takovým pravidlem.

Nelžete

Velmi hrubou chybou na pohovorech je lhaní. Jak říká známé pořekadlo, lež má krátké nohy, na pohovorech to platí dvojnásobně. Nikdy nelžete o svých schopnostech a dovednostech. Velmi rychle se totiž pozná, o čem jste zalhali. Například o jazykové vybavenosti nemá už vůbec smysl lhát, protože tato lež se prokoukne neuvěřitelně rychle. Pokud navíc personalista skutečně zjistí, že jste lhali, zavřete si tím nejspíše do této společnosti dveře definitivně.

Buďte sami sebou

Nemá cenu se na pohovoru přetvařovat a přikrášlovat pravdu. Nebudete schopni přetvařovat se celý svůj profesní život v této společnosti, a personalisté často vybírají k již stávajícím pracovníkům takové kolegy, kteří by mezi ně měli zapadnout. Při pohovoru se tak snažte být sami sebou, buďte co nejvíce přirození, a uvidíte, že toto jednání vám přinese ovoce.

Půjčky bez potvrzení příjmu můžou být i výhodné. Zkuste si zažádat až o 4500 Kč ZDE.

Další články