Mýty o investicích 2. díl

Mýty o investicích 2. díl

Po prvním článku, kde jsme zmínili nějaké mýty, které se velmi často vyskytují mezi nezkušenými investory, přicházíme s druhým dílem mýtů o investicích, kde si představíme další časté mýty, kterým možná věříte i vy. Uvidíte, kolika z nich věříte.

Finanční trhy od A do Z

Mnozí ze začínajících investorů věří, že musejí znát všechny finanční trhy dopodrobna. Že musejí o finančních trzích vědět vše, aby mohli úspěšně investovat, ale to rozhodně není pravda. Finanční trhy jsou neuvěřitelně obsáhlý systém, který začátečníkům bude rozhodně dělat problémy.

Nebojte se v případě, že budete potřebovat pomoc nebo si nebudete vědět rady, obrátit se na odborníky. Od toho tu profesionálové na finanční trhy jsou, a rádi vám pomohou. Celkově se nebojte před začátkem investicí zeptat odborníka, můžete ušetřit velké peníze, ale také velké nervy.

Úrok v bance je lepší

U začínajících investorů, respektive u těch, kteří ještě ani investovat nezačali, se vyskytuje názor, že je rozhodně lepší nechat peníze v bance, kde máte jisté úroky, a o peníze nepřijdete. Ano, v bance sice máte zajištěné úroky, ale ty nejsou rozhodně nijak vysoké, a často nepokryjí ani inflaci.

Samozřejmě, že platí jednoduchá rovnice, čím vyšší výnos, tím vyšší riziko. Rozhodně ale existují možnosti pro investory s menším finančním základem a menší mírou k riziku k investicím. Stačí si jen vybrat tu, která vám bude sedět nejvíce.

Musím být nechutně bohatý

Ano, dříve skutečně platilo, že investice a investování bylo určeno především bohatým lidem, kteří si tak své impérium budovali stále větší a větší. Dnes už tomu naštěstí tak není, a lidé mohou investovat i v případě, že se neřadí mezi prvních tisíc vyvolených.

Možnosti trhu jsou dnes obrovské, proto není problém investovat několik stovek korun každý měsíce. Díky tomu investujete pozvolna, peníze se vám zhodnocují, a vy nepotřebujete miliony k tomu, abyste na investiční trh reálně pronikli.

Tak co? Věříte některým z mýtů, které jsme vám v našem miniseriálu představili?

 

Půjčka do výplaty do 15 minut. Žádost je nezávazná.

Další články