Mýty o investicích – 1. díl

Mýty o investicích – 1. díl

Již jsme vám přinesli v minulosti malý miniseriál o investování, o druzích investic a o tom, co je nejvýhodnější. Kam je vhodné investovat a proč. Nyní vám přinášíme článek o nejčastějších mýtech, které jsou s investicemi spojené. Tak se na ně pojďme podívat, jestli jim věříte taky, ať můžete případně sjednat rychlou nápravu.

Častá kontrola investic je nezbytná

Poměrně hojně rozšířeným mýtem o investicích je fakt, že by se tyto investice měli hlídat často a neustále. Bohužel je to velmi častá chyba, kterou hlavně nezkušení investoři dělají, a pak zbytečně prodělávají peníze, který by jinak mohl díky investicím lépe zhodnotit. A přitom stačí tak málo.

Investice jsou zpravidla dlouhodobou záležitostí, a z tohoto důvodu je ideální své investice kontrolovat tak jednou za měsíc, kdy to má skutečně nějaký smysl (klidně i jednou za měsíc a půl). Pokud je budete kontrolovat častěji, a zvláště, nejste-li tak zběhlí v těchto tématech, můžete se unáhlit, a například cenné papíry rychle prodat, někdy i pod cenou. Proto se nevyplatí investice přehnaně kontrolovat. V dlouhodobějším horizontu naopak uvidíte, zda se investice skutečně zhodnocují.

Musím mít hodně fondů

I toto je velmi častou chybou při investování. Spoustu nových investorů si myslí, že by měli investovat především do nejrůznějších fondů, a mít jich co nejvíce. Ano, říká se, že rozkládání rizika je v případě investic velmi výhodné. Což je pravda, ne ale, že všechny investice „nahážete“ do jedné.

Odprostěte se od věty „v mém portfoliu musí být mnoho nejrůznějších fondů“. Zpravidla to není ideální cesta, kterou byste se měli vydat. Naopak je lepší, si investice rozdělit a investovat do různých fondů, komodit a nemovitostí tak, abyste sice portfolio široké měli, ale ne pouze ve fondech.

 

Rychlá půjčka bez registru. Získejte peníze do 15 minut třeba i o víkendu. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost.

Další články