Letní brigáda, brigády na léto

Letní brigáda, brigády na léto

Čas letních brigád se nezadržitelně blíží, a tak je na čase si říct, na co byste si měli dávat pozor, abyste nenaletěli žádným podvodníkům, a zároveň mohli na brigádě vydělat co nejvíce peněz.

Základní informace

Než začnete na letní brigádě pracovat, rozhodně byste měli dopředu vědět, kolik peněz si za letní brigádu měsíčně vyděláte. Podle toho, kolik peněz získáte, je pak třeba zjistit, jaké závazky, daně a jiné náležitosti se k vašemu výdělku váží. Podle toho pak také můžete podepsat příslušnou smlouvu či dohodu tak, aby se to co nejvíce vyplatilo nejen vám, ale také vašemu zaměstnavateli.

rychlá půjčka do 15 minut
rychlá půjčka do 15 minut

DPP

Dohoda o provedení práce, dohoda, která je výhodná nejen pro vás, ale také pro vašeho zaměstnavatele. DPP je podepisována především při výdělcích do 10 000 korun za jeden měsíc u jednoho zaměstnavatele. Díky tomu nevzniká povinnost platit sociální a zdravotní pojištění. Tato dohoda musí být podepsána před nástupem do práce. Aby brigádníci – studenti ušetřili, je záhodno podepsat „růžový papír“. Jedná se o přihlášení k dani, díky čemu můžete získat daně zpět, a vydělat si tak více peněz. Pozor ale, DPP je omezena na 300 hodin za jeden kalendářní rok!

DPČ

Pokud ale víte, že budete u jednoho zaměstnavatele pracovat více než 300 hodin za kalendářní rok, je třeba uzavřít DPČ, neboli dohodu o provedení pracovní činnosti. Ta má několik ale, oproti dohodě o provedení práce. Díky této dohodě již musíte odvádět sociální i zdravotní pojištění. Jako studenti samozřejmě máte nárok na nějakou slevu, daně ale bude potřeba odvádět tak či tak. Je zde také jedno, jestli vyděláte do 10 000 korun nebo nad 10 000 korun, protože sociální a zdravotní pojištění budete platit tak či tak.

Jediná výjimka je v případě, že na DPČ vyděláte za měsíc méně než 2 500 Kč. V takovém případě se sociální ani zdravotní neplatí. Z výdělku by vám právě moc nezůstalo.

Kde najít dobrou brigádu na léto

Pár tipu na to, kde najít dobrou brigádu:

  1. NABRIGADU.cz
  2. FAJN-BRIGADY.cz
  3. JOBS.cz
  4. FLEK.cz
  5. MONSTER.cz
Nevydělali jste si na brigádě tolik kolik jste potřebovali? Nevadí, můžete využít naší rychlou půjčku a získat tak peníze do 15 minut. Stačí vyplnit krátkou nezávaznou online žádost na HitPujcka.cz
Letní brigáda, brigády na léto
4.8 (96.67%) 12 hlasů

Další články