Kryptoměny 3. díl

Kryptoměny III

Vítejte u posledního článku z naší minisérie o kryptoměnách. Dnes ji završíme povídáním o vůbec nejznámější kryptoměně, kterou je BitCoin. Hodně se o ní teď mluví, je skloňována ve všech pádech, proto byste si měli udělat vy sami drobnou „nalejevárnu“, a přiučit se tak tomu, co to vlastně je BitCoin.

Historie

Začneme krátkým okénkem do minulosti. Historie BitCoinu se začal psát někdy v roce 2009, kdy BitCoin spatřil světlo světa vůbec poprvé. Za tu dobu se mnohé změnilo, jen BitCoin je pořád stejný. Jen je ho už vytěženo více, než co bylo vytěženo v roce 2009.

Od začátku svého působení se velmi rychle rozšířil mezi uživatele, a je tak momentálně nejrozšířenější kryptoměnou vůbec. Žádná jiná se netěší takovému zájmu a takové důvěře, jakou si mezi uživateli získat právě BitCoin.

Jeho výhody

Výhodou BitCoinu je fakt, že se přesně ví, kolik BitCoinů bude dohromady vytěženo, a kdy se vytěží úplně poslední BitCoin. Díky tomu se tak přesně ví, kolik BitCoinů je reálně v oběhu, s kolika BitCoina se dá reálně obchodovat.

Další nespornou výhodou je jeho absolutní decentralizace. Nikdo nemůže zabavovat účty, nikdo nemůže blokovat transakce. Žádná banka nemá s BitCoinem nic společného, a jeho uživatelé tak mohou platit beze strachu toho, že jim BitCoinu záhadně zmiznou apod.

Konference

BitCoin se postupně stával doslova fenoménem, a dnes můžete navštívit mnoho nejrůznějších konferencí po celém světě. Zde se dozvíte nejen všechno potřebné o BitCoinech, včetně žhavých zpráv, ale hlavně můžete získat nové kontakty a rady, kde třeba BitCoin utratit, do které burzy se zapojit a podobně.

Pokud uvažujete o tom, že byste reálně s BitCoinem obchodovali, proto, abyste mohli být úspěšní, jednoznačně oceníte rady, které na těchto konferencích zazní.

Peněženky

BitCoin samozřejmě potřebuje nějakou virtuální peněženku, ve které byste si mohli BitCoiny schovat, nebo s nimi jakkoli obchodovat. Naštěstí existuje takových peněženek hned několik, takže si můžete vybrat tu, která vám bude svým prostředím a vším dokonale vyhovovat.

To je z naší strany o kryptoměnách vše, doufáme, že se vám náš miniseriál líbil, a že jsme ve vás probudili, alespoň v některých, reálný zájem o obchodování například právě s BitCoinem.

Hledáte půjčky pro zadlužené? Zkuste naší nejvýhodnější půjčku 2017.

 

 


Další články