Jsou slevy skutečně slevami?

Každý z nás to určitě dobře zná. Přijdeme do obchodu, a první, co na naše smyslové vjemy zaútočí, je velký reklamní panel (nejlépe žlutý), na kterém je velkými písmeny napsáno SLEVA!!! Naše kroky automaticky zamíří k těm produktům, na které je sleva nabízena. Na cenovce je přeškrtnuta cena 1299 Kč a místo ní úžasných 879 Kč! „No to přece musím mít, za ty peníze“! Ale je to skutečně sleva, nebo nás obchodníci tak trochu tahají za nos?

Zvýšení cen a jejich následné snížení

Obchodníci často se zákazníkem hrají takovou nekalou, leč povolenou hru. Na cenovku, kde běžně stojí 850 Kč, nalepí přeškrtnutou cenu s mnohem vyšší cifrou, a na produkt dají tu úžasnou nálepku SLEVA. Někdy jdou obchodníci dokonce tak daleko, že původní cenu 850 Kč přelepí na novou, „zlevněnou“ cenu 949 Kč. Že to není možné? Ale je!

Jak poznat, co je sleva?

Je jasné, že v dnešní době, kdy je produktů skutečně mnoho napříč všemi nejrůznějšími segmenty, nemáme možnost se orientovat ohledně každé ceny každého výrobku. Kdo půjde nakupovat kávovar, může být mile i nemile překvapený současnými cenami. Aby byl zákazník skutečně schopný slevu reálně poznat, musel by se o daný sortiment zajímat dlouhodobě, a vědět, že ty úžasné zlevněné boty za 1299 Kč na 879 Kč ve skutečnosti před 14 dny stály rovných 800 Kč.

Vždyť je internet!

Samozřejmě můžete namítat, že lze ceny dohledat lehce a za pár sekund na internetu, a ihned tak poznat, zda nás obchodník šidí nebo ne. Ale ruku na srdce, skutečně při každém nakupování horlivě útočíte na servery Google, abyste našli, kolik produkt stojí jinde, případně jak se jeho cena vyvíjela?

Zkrátka a dobře, pokud budete chtít slevu skutečně poznat, musíte se o daný sortiment zabývat dlouhodobě. Jen tak odlišíte reálnou slevu od té smyšlené. Schválně, až jednou nakoupíte ve slevě, zkuste se podívat na starší cenovky, které jsou přelepené. Možná budete nepříjemně překvapeni.

Půjčka bez doložení příjmu do 15 minut


Další články