Jaké zboží z eshopů nelze vrátit

Jaké zboží z eshopů nelze vrátit

Nedávno jsme vám přinesli článek o tom, jak lze vracet zboží z e-shopu. Dnes si ale povíme něco o tom druhu zboží, které zkrátka e-shop zpět nevezme. I takové zboží je, a e-shopy na to mají plné právo. O jaké zboží že se to ale jedná?

Aby autoři nebili biti

Některé věci nelze e-shopu vrátit z jednoduchého důvody, a sice z ochrany autorských práv. Pokud jste si tak na e-shopu zakoupili různé filmy či hudbu na nosičích CD a DVD, pak máte po porušení původního obalu smůlu, a zboží vrátit nelze. Nejinak tomu je i v případě různého počítačového softwaru.

Pokud si prostřednictvím e-shopu zakoupíte časopis či noviny, ani tyto tiskoviny z pochopitelných důvodů nelze vrátit. Bylo by přece nefér, kdyby si časopis přečetli, a pak se jej snažili vrátit.

Opotřebované zboží s odpisem

Někteří již zkoušeli si v e-shopu zakoupit nějakou elektroniku, kterou po deseti dnech vrátili. Na tyto vykuky samozřejmě obchodníci pamatují, a vyrazili s nimi do boje. Pokud v rámci zákonem stanovené lhůty na odstoupení od kupní smlouvy vznikne na zboží nějaká škoda, obchodník věc sice přijme zpět, může vám ale vrácenou částku ponížit o míru opotřebení či poškození.

Je to především ochrana před tím, aby lidé e-shop nebrali jako půjčovnu, a tím pádem si na dovolenou pořídili například špičkový fotoaparát, který by pak později značně opotřebený vrátili.

Nezapomeňte si zboží převzít

Pokud se rozhodnete zboží vrátit, musíte si ho i přesto z pošty nebo z jiného místa uložení převzít. V opačném případě vám hrozí také možnost toho, že si obchodník bude účtovat nějaké poplatky navíc, případně vám započítá úroky za skladování, na což má samozřejmě právo.

Pokud se zboží rozhodnete vrátit ještě před tím, než k vám vlastně dorazí, musíte jej i přesto vyzvednout. Pokud nebudete komunikovat, obchodník netuší, co se vlastně stalo, zda jste na balík třeba jen nezapomněli. Komunikace je tak základem k dobrému vyřízení všech strastí.

Smart půjčka, to je chytrá půjčka před výplatou. Zažádejte si o půjčku nezávazně ještě dnes a získejte peníze do 15 minut, navíc třeba s 0% úrokem na první půjčku.
Jaké zboží z eshopů nelze vrátit
4.8 (96%) 10 hlasů

Další články