Jak vybrat ideální osobní účet

Jak vybrat ideální osobní účet

Snad každý z nás stál před volbou, který osobní účet si má založit. My vám proto přineseme několik rad a tipů, na co si dát při zakládání osobního účtu pozor, a čeho byste si rozhodně měli všímat.

Jaké jsou mé potřeby

Než se pustíte do vyhledávání bank a do seznamování se s jejích osobními účty, rozhodně byste si měli udělat svůj seznam potřeb. V něm by mělo být zahrnuto, jak budete s osobním účtem pracovat. To znamená, kolik plateb vám měsíčně přijde, kolik trvalých příkazů budete na svém účtu mít, nebo třeba jak často budete vybírat z bankomatu. Prostě vše, co si myslíte, že bude důležité. Pomocí tohoto seznamu pak můžete vybrat ten nejideálnější osobní účet.

Vedení účtu zdarma

Mnohé banky nabízejí vedení vašeho účtu zdarma. Některé z nich mají vedení zdarma automaticky. Ihned po založení účtu vám tak nebudou naskakovat žádné poplatky za vedení účtu či karet. Jiné banky mají účty zpoplatněné, ale při splnění určitých podmínek bude vedení vašeho osobního účtu zdarma. Podmínky se většinou týkají objemu peněz na vašem účtu. Některé banky nabízejí osobní účet zdarma v případě, že na účet dorazí každý měsíc alespoň 15 000 korun apod. S těmito podmínkami vás samozřejmě banky seznámí při zakládání účtu.

Úroky na běžném účtu

Úroky, které vám banky na běžných účtech nabízejí, rozhodně nejsou nic moc. Některé z banky nabízejí absolutní minimum, jiné zase nabízejí úročení i 1%. I zde je toto úročení svazování podmínkami. Tyto podmínky se velmi často týkají opět objemu peněz. Například se bude úroková sazba 1% týkat jen do 100 000 korun. Jak mile budete mít na účtu peněz více, takto vysoké úročení nedostanete. Je potřeba si ale také uvědomit, že úrok 1% není při částkách do 100 000 korun nijak převratný.

Při vybírání osobního účtu byste si také měli ohlídat výše nejrůznějších poplatků. Za příchozí platby ze zahraničí, za výběry z cizích (někdy i z vlastních) bankomatů apod. Protože poplatek za vedení účtu může být sice nulový, ale za výběr z bankomatu zaplatíte klidně i 25 korun!

 

Půjčka před výplatou, pro každého až 4500 Kč na 30 dní. Stačí vyplnit krátkou nezávaznou žádost.

Další články