Jak nenaletět podvodným e-shopům

Jak nenaletět podvodným e-shopům

Bojíte se, že když nakupujete na internetu, stanete se obětí podvodu? Pak se vám bude jistě hodit následující text, ve kterém vám poradíme, jak poznat poctivý e-shop od podvodníků. Díky tomu se vyhnete případné ztrátě peněz. Jak tedy poznat poctivé e-shopy?

Seznamte se se vším

Na kvalitních a poctivých e-shopech, byste měli najít všechny důležité informace, které by vás mohly zajímat. Jako první věc, o kterou byste se měli zajímat, jsou různé certifikáty. S certifikáty ale musíte opatrně. Podvodné e-shopy budou mít také podvodné certifikáty, případně si vyrobí vlastní, aby zvýšily důvěryhodnost. Jak tedy zjistíte pravdu o navštíveném e-shopu? Především díky mnoha srovnávačům cen, které dnes fungují. Jedním z nejznámějších je portál heuréka. Pokud zde bude mít e-shop certifikát „Ověřeno zákazníky“, můžete zde bez obav nakoupit.

Další věcí, kterou byste se měli jednoznačně zabývat, jsou podmínky nákupu a případné reklamace zboží. Než tedy skutečně nakoupíte, seznamte se s obchodními podmínkami i s tím, aby se zboží dalo vrátit do 14-ti dnů bez udání důvodu. Pokud tato možnost nebude, nedoporučujeme u e-shopu nakupovat. Stejně tak se rozhodně nevyplatí nakoupit tam, kde není dobře viditelný kontakt. Když není kontakt dostupný, jedná se téměř vždy o podvodný e-shop.

Na obal tentokráte dejte

Ačkoli se říká „nesuď knihu podle obalu“, u e-shopu můžete. Vzhled e-shopu vám velmi často napoví, zda je e-shop poctivý, nebo zda jej vede podvodník, který vás obere o peníze. Pokud tedy e-shop vypadá vyloženě zanedbaně, je nepřehledný a zastaralý, rozhodně v nákupu nepokračujte. Podvodné e-shopy také velmi často vypadají velmi jednoduše, někdy až nefunkčně. Takovým webům se proto raději širokým obloukem vyhněte.

I recenze jsou důležité

Zapomenout byste neměli ani na uživatelské reference, které naleznete na internetu. Některé e-shopy si platí lidi, kteří píšou kladné recenze všude, kde to jde. Pokud ale mezi mrakem negativních recenzí najdete jen pár kladných, služeb e-shopu vůbec nevyužívejte, a vyhnete se tak zbytečným problémům.

 

Výhodná rychlá půjčka pro každého


Další články