Jak napsat úžasný životopis

Jak napsat úžasný životopis

Nedávno jsme vám přinesli minisérii o tom, jak zaujmout na pracovním pohovoru (1. díl2. díl). Dnes vám přineseme další článek s touto tématikou, a to, jak napsat kvalitní životopis tak, abyste si zvýšili šance na to, že se s personalistu setkáte osobně, na pohovoru.

Pište správně a korektně

Nejhorší věc, kterou personalistu může na životopisech spatřit, je hrubka. Těm se musíte bezpodmínečně vyvarovat. Váš životopis nesmí obsahovat pravopisné chyby, ale ani překlepy a další nepříjemnosti, které dokonale odradí každého personalistu.

Vedle tvrdých a měkkých i si nezapomeňte zkontrolovat ani název firmy případně společností, ve kterých se dříve pracovali. Pozor si dejte také na formát dat, to znamená správné údaje, ale také tečky a další věci. Pokud si nejste správností jisti, můžete se podívat do nejrůznějších pravopisných učebnic, či můžete zapátrat online. Pokud ale stojíte skutečně o 100% správný a bezchybný životopis, nebojte se ani oslovit korektora. U něj budete mít jistotu profesionálně odvedené práce.

I grafika poví své

I grafické zpracování životopisu o vás mnohé prozradí. Proto dbejte také na tuto stránku věci. Základem je precizní formátování životopisu. Aby řádky začínaly všechny stejně, aby neodskakovala písmena či nezůstávaly předložky na konci vět a další poučky více méně z deváté třídy.

Použijte trošku vlastní kreativity i v rámci grafického vyvedení. Snažte se ale o to, aby byl životopis přehledný. Nedoporučuje se proto kombinovat příliš mnoho barev nebo různých fontů. Životopis by vypadal zmatečně, a personalistovi by se jej nechtělo číst zkrátka proto, že se v něm nevyzná, což by byla škoda.

Neuškodí, když na životopis přidáte také svoji fotku. Snažně vás prosíme, nedávejte tam žádnou „šílenou seflie“ fotku ani nic podobného. Nejlepším řešením, když už se rozhodnete pro fotografii na životopise je portrétová fotka, která vypadá reprezentativně, a dokonale splní svůj účel.

Inspirovat se můžete např. ZDE kde si můžete rovnou i stáhnout pěknou šablonu zdarma. Strukturovaný životopis vzor pro rok 2017

 

Nejlevnější půjčka – získejte 1. půjčku s 0% úrokem. Žádost je nezávazná.

Další články