Jak napsat úžasný životopis 2. díl

Jak napsat úžasný životopis 2. díl

prvním díle tohoto miniseriálu jsme si řekli něco málo o základech dobrého životopisu, který personalisty skutečně zaujme. Je proto na čase, zaměřit se na další aspekty životopisů, abyste měli blíže k vámi vysněné práci.

Žádné bludy

Je nesmírně důležité, abyste do životopisů uváděli vždy jen pravdu a nic než pravdu. Samozřejmě, že pokud napíšete spoustu přívětivých věcí, srdce každého personalisty zaplesá, a řekne si: „Tak toho pro svoji firmu musíme mít!“. Tyto vybásněné věci se ale velmi rychle provalí, a vy tak budete mít v práci opravdu velký problém. Proto do životopisu za žádných okolností nelžete. Můžete některé údaje poupravit, tzv. mlžit, ale nikdy nelhat!

Popíšete práci a máte body k dobru

Hodně lidí si zvyklo do životopisů uvádět pozice, na kterých předtím pracovali, aniž by pozici trošku popsali. Pokud tak do svého životopisu napíšete pouze stroze „vedoucí“, zní to sice dobře, ale kolik „vedoucích“ se personalistovi sejde na jednom stole? Je proto nezbytné, abyste se snažili skutečně vystihnout podstatu vaší minulé práce. Co jste dělali, a jaká byla náplň vaší práce. Rozhodně tím své šance nesnížíte, a navíc tak získá váš budoucí zaměstnavatel lepší obrázek o vašich schopnostech.

Nepište romány

Poslední radou, jak zaujmout již pouhým životopisem je jeho délka. Personalista není profesionální čtenář, a proto byste měli dodržet rozsah svého životopisu na max. 2 A4. Příliš dlouhé životopisy totiž personalistu odradí, a už od začátku bude mít negativní postoj.

Pokud by se ale přece jen stalo to, že váš životopis přesáhl délku oněch 2 A4, smažte ty pracovní zkušenosti, které nijak nesouvisí s prací, na kterou se hlásíte. Pokud už budete mazat některé pracovní příležitosti, vždy smažte si nejstarší!

Pokud budete vyloženě v koncích, jak si se životopisem poradit, neváhejte se inspirovat na internetu, kde naleznete mnoho nejrůznějších šablon, ale také rad a tipů, které vám mohou být velmi nápomocné.

Online půjčka – půjčte si až 4500 Kč bez doložení příjmu. Stačí vyplnit nezávaznou žádost.

Další články