Investice do realit, byt jako investice

Investice do realit, byt jako investice

Investice do realit. Stále více lidí dnes hledá ideální možnosti investic. A velmi se rozšířila poptávka po investicích do nejrůznějších realit a nemovitostí. Kolem těchto investic ovšem panují mýty, o kterých byste měli vědět před tím, než se rozhodnete do realit investovat. Ale všechno hezky popořadě.

Ceny bytu

Vůbec největší mýty kolují kolem cen bytů, i kolem financování vůbec. Na začátku tohoto miniseriálu je třeba si uvědomit, že investice do bytu nejsou v žádném případě konzervativní, a mohou být někdy i velmi prodělečné. Pokud si tak nejste zcela jisti, nesázejte hned na jednu kartu.

Ceny bytů mohou postupně růst i klesat. Je to přirozený vývoj finančních trhů, i trhů s realitami. Pokud tedy byt koupíte za dva miliony korun, nemusíte jej za stejnou cenu prodat. Do toho může promluvit totiž mnoho proměnných. Právě díky tomu nemusejí mít byty vždy velké výnosy.

O tom, jestli cena poroste nebo bude klesat, rozhoduje také určitý rozvoj lokality, kde se byt nachází. Koupíte byt v luxusní čtvrti, která se ale za pár let stane periférií. Ceny bytů samozřejmě klesnou, a vy můžete zaplakat nad výdělkem.  Stejné to může být s plány developerů. Postaví kousek od vašeho bytu třeba nákupní centrum, a klid je ten tam.

Online půjčka
Online půjčka

Kratší hypotéka je lepší

Není vůbec pravda, že kratší hypotéky jsou levnější. A to hned z několika důvodů. Tím prvním bezpochyby je fakt, že za pár let budou mít peníze zase jinou hodnotu než dnes. Dnešní měsíční splátka 5 000 korun znamená něco jiného, než 5 000 korun třeba za deset let.

U hypotéky je třeba si spíše kontrolovat úrok a případné poplatky, které po vás bude banka vyžadovat. Navíc, čím kratší hypotéka, tím vyšší měsíční splátka. Tím pádem budete muset platit mnohem více, a nezbude vám nějaká rezerva na šetření, na dovolenou a jiné. Navíc, i při dlouhodobějších hypotékách je můžete kdykoli částečně splatit. Kratší hypotéky proto nutně neznamenají lepší.

Pronájem je skvělý zisk

Mnoho investorů kupuje byty s vidinou toho, že velmi snadno a rychle přijdou k penězům za pronájem. Ale není to tak úplně pravda. Rozhodně se nejedná o bezpracné peníze, a navíc zde existují také velká rizika, která vám mohou případné vydělané peníze velmi rychle rozházet.

V dnešní době totiž není jednoduché najít vzorného nájemce. Tak, aby řádně platit nájemné včas, aby nedemoloval zařízení bytu. Musíte si také promyslet, jestli v bytě povolíte mazlíčky nebo například kuřáky. To vše jsou věci, na které je třeba rozhodně myslet.

Pokud by se navíc byt nacházel v bytovém domě, nezapomínejte, že musíte platit do fondů oprav, ale také se musí platit za případné dluhy jiných obyvatel bytového domu. Z tohoto důvodu nemusí být pronájem bytu vždy to nejlepší řešení investic.

Nákup za vlastní

Posledním velmi rozšířeným mýtem je fakt, že si většina investorů myslí, že je lepší kupovat byty za své peníze. To ale není tak úplně pravda, a vyplatí se i na tyto investice si vzít hypotéku. Proč?

Za prvé musíte své peníze, které máte investovat někam, kde vám vydělají. Tedy zvolit nějakou formu investice. V bance se vám peníze zrovna moc nezúročí. Pokud si ale vezmete hypotéku, víte předem, jaké náklady budete mít. Tyto náklady představují především úrok banky. Pak už tuto hypotéku můžete splácet ze svých peněz.

Pokud uděláte unáhlený krok, můžete všechny své peníze investovat do bytu, ale v případě potřeby vám mnoho peněz nezbude, a vy budete muset řešit půjčky a další věci kolem.

Doufáme, že se nám podařilo vám některé mýty vyvrátit, a že si z nich vezmete ponaučení před investicí do bytů.

Online půjčka bez doložení příjmu. Peníze do 15 minut.
Investice do realit, byt jako investice
4.7 (93.33%) 6 hlasů

Další články