Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Doba letních dovolených se kvapem blíží, a tak řada z vás uvažuje nad cestovním pojištěním. Jaké limity vám může cestovní pojištění nabídnout, aby pokrylo případné léčebné výlohy a další věci spojené s touto nemilou situací? K tomu všemu se dostaneme v našem článku.

Jaké cestovní pojištění

Cestovních pojištění můžete sjednat hned několik, a před cestou na dovolenou rozhodně neváhejte, a cestovní pojištění si zřiďte. Taková pojištění nejsou drahá, vyjdou vás řádově desítky korun, což je opravdu minimální částka vzhledem k tomu, co všechno cestovní pojištění dokáže pokrýt. Pokud máte platební kartu, některé banky nabízejí výhodné cestovní pojištění právě ke svým platebním kartám, což jistě oceníte.

Na co se pojištění vztahuje

Velmi důležité je vědět, jaké limity jsou k dispozici při pojištění k vaší platební kartě. Důležité také je vědět, k čemu se vztahuje pojištění, abyste v případě vážnějších zdravotních problémů nezůstali odkázáni sami na sebe. Proto si před cestou vše zjistěte.

Základní a nutnou péči vám lékaři v Evropské unii a Turecku poskytnou v rámci vaší pojištěnecké kartičky. Pozor ale, tato kartička nenahradí v žádném případě klasické cestovní pojištění, a tak by se mohlo stát, že některé zákroky byste si museli platit sami. Po návratu domů by vám je pak pojišťovna proplatila. Pozor ale, mohla by po vás požadovat spoluúčast.

Nejlevnější top cestovní pojištění

cestovní pojištění Axa
cestovní pojištění VZP
cestovní pojištění Generali
cestovní pojištění Kooperativa
cestovní pojištění Allianz

Máte nárok na asistenci?

Samozřejmě, že součástí většiny cestovních pojištění je také nutná asistence, tedy alespoň telefonická. Pokud se tak budete spoléhat pouze na svoji pojištěneckou kartičku, o asistenty rozhodně přijdete. A přitom právě ona vám může nabídnout větší komfort při řešení problémů, které mohou v rámci vaší dovolené nastat.

Asistente k cestovnímu pojištění vám totiž pomůže při komunikaci s místními lékaři, což vám bude jistě příjemnější, než kdybyste museli s lékaři vše komunikovat sami, zvláště pokud neholdujete cizím jazykům. Pokud budete zakládat cestovní pojištění, ujistěte se, že léčebné výlohy jsou pojištěné alespoň na 1 250 000 Kč, a škoda na majetku třetích osobo alespoň 500 000 korun.

Přizpůsobte pojištění plánům

Každý z nás má plány na dovolenou jiné, a dovede si prožít dovolenou na pláži, jiný zase seskokem z padáku apod. Proto je velmi důležité, abyste přizpůsobili své cestovní pojištění plánům, které chcete na dovolené využít. Většina z vás si samozřejmě vystačí se základním pojištěním, pro ostatní přijdou na řadu jiné druhy.

Pokud tedy plánujete adrenalinovou dovolenou, pak bychom vedle cestovního pojištění důrazně doporučovali také pojištění úrazové, které je nezbytné v případě zranění či úrazu. Pojišťovny také umožní pojistit se na rizikové sporty, což je pro adrenalinovou dovolenou to ideální.

Plánujete-li převážet v zavazadlech cenné předměty, rozhodně byste neměli zapomenout ani na připojištění zavazadel. Dnes už navíc máte možnost pojistit si také storno poplatky a nevyužité cesty v případě, že byste, ať už z jakéhokoli důvody nemohli na svoji vysněnou dovolenou odcestovat.

Na vlastní riziko

Samozřejmostí je, že každá pojišťovna má své výjimky, na které se cestovní pojištění nevztahuje, a za které tak budete nejen finanční následky nést sami. Mezi jednu ze základních výjimek patří zranění pod vlivem alkoholu nebo drog. Za takovéto zranění, jestliže se prokáže, od pojišťovny neuvidíte ani desetník.

Pokud se zraníte vlastním zaviněním, i zde nečekejte žádnou kompenzaci od pojišťovny. Vlastním zaviněním je samozřejmě na mysli například neodporná manipulace s čímkoli a podobně. Pokud si zlomíte nohu na pláži, pojišťovna výlohy samozřejmě proplatí.

Cestovní pojištění se nevztahuje také na chronická onemocnění, která by se musela v době vaší dovolené řešit, a také pojišťovna velmi často neproplatí úkony spojené s těhotenstvím.

Než tedy odcestujete, dávejte dobrý pozor, jaké pojištění si sjednáváte, a dávejte dobrý pozor na to, co všechno takové pojištění pokryje, ať pak nejste nepříjemně překvapeni.

Půjčka před výplatou ihned na účet třeba i o víkendu. Stačí vyplnit nezávaznou žádost online. Peníze do 15 minut.

Další články